eTwinning

 

ODTU GV Özel Mersin Ortaokulu olarak yürüttüğümüz E-twinning Projemiz “Guess The Teacher”’da sona doğru yaklaşıyoruz.

Projemiz Aydıncık Anadolu Lisesi ve Hırvatistan’dan Osnovna Skola Bijaci okullarının kuruculuğunda, ODTÜ GV Özel Mersin Ortaokulu, Ankara Güzel Sanatlar Lisesi, Silifke Ertan Cüceloğlu Anadolu Lisesi, İsa Öner Anadolu Lisesi, Akdeniz Bilsem ve Şehit Cennet Yiğit Kız Anadolu İH Lisesi ortaklıklarıyla yürütülmektedir.

Doğamızı olumsuz olarak etkileyen her şey, bizleri ve gelecek nesilleri de olumsuz olarak etkilemektedir. «Guess the Teacher» projemizin amacı, sürdürülebilir yaşam, iklim değişikliği ve küresel ısınma konularında öğrencilerimizde farkındalık oluşturmaktır. Aynı zamanda web2.0 araçlarını kullanarak öğrencilerin dil öğrenme ve konuşma becerilerini teşvik etmek, sunum becerilerini güçlendirmek ve akran öğrenimini desteklemektir. Projede öğrencilerimiz uzman buluşmaları ve bireysel araştırmalar sonucunda elde edecekleri bilgileri birbirlerine aktarmışlardır.

Projemizin takım çalışması ürünlerinden oluşan bir ajanda ve yine öğrencilerin oluşturdukları bir e-magazin ile projemiz sonlanacaktır. 

 

 

 

 

Ortaokulda yürüttüğümüz E-Twinning projemiz “Guess the Teacher” kapsamında öğretmen ve öğrencilerimiz, Mersin Üniversitesi Girişim Limanında buluştu. İnteraktif şekilde gerçekleşen Yeşil Gezegen Projesi sunumu için @girisim_limani ‘na teşekkür ederiz…

 

For our E-Twinning Project “Guess the Teacher”, our middle school students and students & teachers from our partner schools have gathered for the “Green Planet Project” presentation by Mersin University. It was a wonderful experience for all of “Guess the Teacher” project participants…

---


Üniversiteler Mahallesi Ihsan Dogramaci Bulvari No:5 06800 ODTÜ - Çankaya / ANKARA

+90 312 210 1182 (PBX) FAX +90 312 210 1435 info@odtugvo.k12.tr

2019 ODTÜ Gelistirme Vakfi Okullari Designed by Activate

Yukarı.