Beden Eğitimi

ODTÜ GELİŞTİRME VAKFI ÖZEL LİSESİ BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR ZÜMRESİ ETKİNLİKLERİ
ETKİNLİKLER türkçe açıklama ingilizce açıklama
FUTBOL TURNUVASI Her yıl Ekim-Kasım aylarında düzenlenen Futbol Turnuvamız karma seviyelerden oluşan takımların katılımı ile öğle tatillerinde halı sahamızda düzenmektedir.  
VOLEYBOL TURNUVASI Aralık-Ocak aylarında düzenlediğimiz Voleybol turnuvasında öğretmen ve öğrencilerimizin beraber yer aldıkları keyifli bir ortam sunmaktayız.  
ÖĞRETMENLER ARASI MASA TENİSİ TURNUVASI Her yıl 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlamaları çerçevesinde  Öğretmenler arası Masa Tenisi Turnuvası düzenlenmektedir.  
MASATENİSİ TURNUVASI Her yıl Şubat-Mart aylarında düzenlenen Masa Tenisi Turnuvamız ile öğrencilerimize öğle tatillerinde aktif spor yapabilme imkanı sağlıyoruz.  
BASKETBOL TURNUVASI Şubat-Mart aylarında düzenlediğimiz basketbol turnuvamız basketbol branşına ilgi duyan öğrencilerimizin yoğun talep gösterdiği turnuvalardandır.  
SATRANÇ TURNUVASI Her yıl 1. dönemin son haftası satranç sporuna ilgi duyan öğrenciler ile birlikte yapılan bir turnuvadır. Yapılan turnuvada dereceye giren öğrencilerimiz ile okullar arası yarışmalara katılım sağlandığı için önem taşımaktadır.  
MATEMATİK LİGİ Her yıl 10. sınıflar düzeyinde uyguladığımız Matematik Ligi ile   öğrencilerin beden eğitimi dersinde   kazandıkları sportif beceriler ile  matematik dersinde kazandıkları problem çözme becerilerini bir yarışma ortamında eğlenirken pekiştirme fırsatı bulmaktadırlar.  
DANS GÖSTERİSİ 29 Nisan Dünya Dans Günü çerçevesinde Dans Kulübümüzün öğrencileri ile oluşturulan bir tema ile hazırlanan gösterilerimiz izleyiciye bir mesaj verme özelliği taşır. Ortaya konulan çalışma ile öğrencilerimizin, dans yoluyla psikolojik ve fizyolojik dengeleri ile vücut uyumlarını arttırırken, sosyal yönlerini ve güven duygularını ön plana çıkararak kişisel gelişimlerine katkıda bulunmaktadır.  
Tarihin Gölgesinde Sanat Projesi Edebiyat zümresi ile 2015-2016 yılında yapılan  ortak projedir.  
SAĞLIKLI BESLENME SUNUMU (9 ARALIK 2016)
HÜSREV TURNAGÖL
Öğrencilerimizin sağlıklı beslenme ve düzenli spor yapma alışkanlığı kazanmalarının önemini vurgulayan sunumu Hacettepe Üniversitesi öğretim üyesi Sayın Yrd. Doç. Dr. Hüsrev Turnagöl tarafından Hz., 9.,10. sınıf öğrencilerimiz ile gerçekleştirilmiştir.  
THE CHALLENGE  İngilizce Zümresi ile işbirliği yaparak hazırlık sınıfları seviyesinde hem ingilizce bilgi düzeylerini hem de sportif becerilerin yer aldığı bir parkurdan oluşan sınıflar arası bir yarışmadır.  
GÜNÜBİRLİK KAYAK TURU Her yıl Ocak-Şubat aylarında Elmadağ, Kartalkaya veya Uludağ gibi kayak merkezlerinde kayak-snowboard branşlarına ilgi duyan öğrencilerimizle gerçekleştirdiğimiz etkinliğimizde okul takımlarımıza öğrenci seçmesi yapılmaktadır.  
JENGA TURNUVASI Fiziksel ve zihinsel bir beceri oyunu olan jenga  ile öğrencilermize keyifli anlar yaşabildikleri ve becerilerini geliştirme fırsatı buldukları bir yarışmadır.  
SPOR İLE İLGİLİ SÖYLEŞİ Alanında başarılı sporcuların okulumuza davet edilerek başarı öykülerini paylaştıkları bir söyleşidir.  
  Zümre olarak düzenlediğimiz turnuva, yarışma ve etkinliklerle öğrencilerimize farklı seviyelerde ve farklı branşlarda kendilerini ifade etme imkanı sunuyoruz. Aynı zamanda öğretmenlerimizin de katıldığı bu etkinlikler ile öğretmen-öğrenci motivasyonunu destekleyerek sporun heyecanını yaşayabildikleri az da olsa yoğun ders temposundan uzaklaşarak keyif aldıkları ortamlar sunuyoruz.  

Üniversiteler Mahallesi Ihsan Dogramaci Bulvari No:5 06800 ODTÜ - Çankaya / ANKARA

+90 312 210 1182 (PBX) FAX +90 312 210 1435 info@odtugvo.k12.tr

2019 ODTÜ Gelistirme Vakfi Okullari Designed by Activate

Yukarı.