Sosyal, Kültürel ve Sportif Faaliyetler

Sosyal, Kültürel ve Sportif Etkinlikler programı çerçevesinde, 1. Sınıftan lise son sınıfa kadar, öğrencilerimizin düzeyine, okul ortam ve koşullarına uygun olarak, onların ilgi ve yeteneklerini geliştirmek amacıyla Matematik, Fen, Satranç, Bilişim, İngilizce Drama, Türkçe Drama, Board Games, Chatter Box, BookWorm, Müzik, Sanat Etkinlikleri, İngilizce Konuşma, Klasik Dans, Püf Noktası, SlowFood, MUN, J-MUN, Video ve Film Yapımı, Arkeoloji, Sanat Tarihi ve Müzecilik, Doğa Dostları ve Çevre, Spor, Fotoğrafçılık gibi kulüpler oluşturulmuştur.

Okullarımızda ayrıca sportif faaliyetler de yoğun olarak sürdürülmektedir. Basketbol, voleybol, hentbol, futbol, tenis, masa tenisi, atletizm ve yüzme takımlarımız okullarımızı yerel, ulusal ve uluslararası turnuvalarda temsil etmektedirler.

Okullarımızda tüm spor ve kulüp çalışmalarına uygun ortamlar yaratılmış ve öğrencilerin kullanımına sunulmuştur. Sanat derslikleri ve atölyeler, spor salonları, tenis kortları, halı saha (Ankara), basketbol ve voleybol sahalarında öğrencilerimiz çalışmalarını sürdürmektedirler.

Ayrıca, öğrencilerin sosyal, fiziksel ve kültürel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla farklı branşlarda kurslar düzenlenmektedir.

Yukarı.