Etkinliklerimiz

TÖRENLER

Bireysel gelişim özelliklerinin önemsendiği ve kendilerini gerçekleştirme fırsatlarının yaratıldığı ortamlarda, Atatürkçü düşünceyi özümsemiş, çağdaş yaşamın gerektirdiği bilgi, beceri ve değerlerle donatılmış bireyler  yetiştirmeyi amaç edinen okulumuzda; milli duyguları ön planda tutmak ve toplumsal değerlerimiz konusunda daha çok farkındalık yaratmak amacıyla öğrencilerimiz  "Belirli Gün ve Haftalar"da gerçekleştirilen kutlama programlarında etkin bir şekilde görev almaktadırlar.

ÜRÜN DOSYASI SUNUMU

Ana sınıflarda, öğrencilerimizin yıl boyu gelişimlerini izleyebildiğimiz "ürün dosyası sunumu"; öğrencilerimiz, velileri ile çalışmalarını paylaşmaktadırlar. 1.,2.,3. ve 4. sınıflarda ise öğrencilerimiz yıl boyu gelişimlerini yansıttıkları ürünlerini farklı seviyelerdeki arkadaşları ile paylaşmaktadırlar.

YAZAR ŞÖYLEŞİLERİ 

Öğrencilerimizin yıl boyunca keyifle okuduğu kitapların yazarları ile buluştuğu "Yazar Söyleşileri" düzenlenmekte, her seviyede farklı yazarlarımız okulumuza davet edilmektedir. Kitap okumanın keyfi, ünlü yazarlarımızın öğrencilerimizle yaptığı söyleşilerde paylaşılmaktadır.

UZMAN KONUKLARLA SÖYLEŞİLER 

Tüm seviyelerde, ders kazanımları doğrultusunda uzman konuklarla söyleşiler planlanmaktadır. Bu söyleşilerin, öğrencilerimizin eğitsel, sosyal ve kültürel gelişimlerine katkı sağlamasına özen gösterilmektedir.

 

TÜRKÇE TİYATRO

Öğrencilerimiz tiyatro çalışmalarında  bedenlerini ve seslerini kullanma becerilerini geliştirip, eğlenceli bir atmosfer içinde rol oynamayı, taklit etmeyi, jest ve mimiklerini kullanmayı, yaratıcılıklarını geliştirmeyi, doğaçlama yapmayı, dans etmeyi, doğru ve etkili bir şekilde konuşmayı öğrenmektedir. Ayrıca masallarla, öykülerle; Türk ve dünya edebiyatından klasiklerle ilk tanışmalarını yaşayacaklardır.

SANAT GÜNLERİ 

Sanat Günleri; öğrencilerin yıl boyunca yapmış oldukları sanatsal ve kültürel faaliyetlerin sergilendiği bir platformdur.

Bu etkinlikte,

  • Sergiler
  • Konserler
  • Konuk söyleşileri
  • Atölye çalışmaları
  • Anlık performanslar (Sanat Sokağı)
  • Dans gösterileri
  • Tiyatrolar başlıkları altında yapılmaktadır.

OKULLAR ARASI MÜSABAKALAR 

Okulumuzda öğrencilerimizin eğitim süreçleri boyunca sporun getirdiği olumlu katkılardan faydalanmaları düşüncesi ile takım kontenjanları göz önünde bulundurularak okul takımları oluşturmakta, takımlarımızın okullar arası müsabakalara katılımları sağlamaktadır.

OKUL İÇİ TURNUVA VE YARIŞMALAR 

Öğrencilerimizin boş zamanlarını daha etkin kullanmalarına yardımcı olmak, sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak amacı ile turnuva ve yarışmalar düzenlemektedir.

ATATÜRK KOŞUSU 

Öğrencilerimiz, "29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Atatürk Haftası" etkinlikleri kapsamında Atatürk'e olan minnet ve bağlılıklarını düzenlediğimiz "Atatürk Koşusu" ile gerekleştirirler.

SPOR ŞENLİĞİ 

Okulumuzu ve ilimizi okullararası spor müsabakalarında temsil eden öğrencilerimiz ile okulumuzda yapılan tören ve kutlamalarda görev alan sporcu öğrencilerimizin bu özverili uğraşlarını ödüllendirmek amacı ile "Spor Şenliği" düzenlenmektedir.

ANA SINIFLARI YIL SONU GÖSTERİSİ 

Ana sınıfı öğrencilerimiz yıl içerisinde edindikleri bilgi ve becerilerini  her yıl Haziran ayında sundukları gösterileri ile velileriyle paylaşmaktadırlar.

AİLEMLE  ETKİNLİK GÜNÜ

Anasınıflarımızda velilerimizle öğrencilerimizi okul ortamında biraraya getirmek amacıyla dönemde bir kere  aile katılım etkinlikleri planlanır. Tüm zümrelerle işbirliği içinde yapılan planlama doğrultusunda  ailelerimiz çocukları ile  okul ortamını yaşama fırsatı bulurlar. 

OKUL DIŞARIDA GÜNÜ

Öğrenmeyi açık havaya taşıyan "Okul Dışarıda Günü" açık havada oynamayı ve öğrenmeyi kutlamak ve ilham olmak için yapılan küresel bir etkinliktir. Tüm seviyelerde, Mayıs ayının 3.haftası öğrencilerimizin katılımı ile açık hava etkinlikleri gerçekleştirilir.

DÜNYA SPOR GÜNÜ 

UNESCO tarafında 2013 Yılında ilan edilen 6 Nisan Uluslararası Spor Günü okulumuzda her sene yapılan çeşitli etkinliklerle kutlanır. Bu etkinlik  ile okulumuz öğrencilerinin spor ve sağlık arasındaki ilişkiyi kurmasını, spor yapmanın eğlenceli ve öğretici olduğunu ve mezun olurken de spor yapmanın bir gereklilik ve hayat tarzına dönüşmesi gerektiğini hedeflemektedir.

EKO OKUL ŞENLİK HAFTASI

Türkiye'nin ilk EKO-OKUL bayrağına sahip olan ve bu sorumlulukla yoluna devam eden okulumuzda "EKO OKUL Şenlik Haftas"ı her sene Mayıs Ayı içinde kutlanır. Bu doğrultuda tüm seviyelerde öğrencilerimiz planlanan çeşitli etkinliklere katılarak EKO-OKUL haftasını kutlarlar.

SATRANÇ TURNUVASI

Ana sınıfı ve 1.,2.,3, 4. sınıf öğrencilerinden satranç oyununa ilgisi olan öğrencilerimiz arasında her yıl Satranç Turnuvası düzenlenir. Dereceye giren öğrencilerimiz okul satranç takımına davet edilir. 

JUNIOR FIRST LEGO LEAGUE TAKIM SUNUMLARI- FLL

FIRST®LEGO® LeagueJr. rekabetçi olmayan, el becerisi gerektiren bir STEM programıdır. Sene başında belirlenen kriterler doğrultusunda yapılan elemeyi geçen 2. ve 3. sınıf öğrencilerimiz ile oluşturulan FLL takımı oluşturulur. Bu takım, LEGO® Education Inspire Model tarafından dünyaca belirlenen tema kapsamında yıl boyunca kendi ürünlerini tasarlarlar. ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel İlkokulu FLL  öğrencileri takım olarak hazırladıkları bu ürün ile düzenlenen Junior First Lego League yarışmasına katılırlar.

STEAM TURNUVASI

Dünya’da STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) adı ile yaygınlaşan eğitim yöntemi ile ihtiyaca yönelik çözüm üretmek amacıyla tüm 4. sınıf öğrencilerimiz ile geleneksel STEAM turnuva yaparak öğrenme ortamlarını zenginleştirmekteyiz.

MÜNAZARA TURNUVASI

4. sınıf öğrencilerimizin katılımı ile her yıl herhangi bir konu üzerinde zıt düşüncelerin karşılıklı olarak savunulmasına dayanan sınıf içi ve sınıflar arası "Münazara Turnuvaları" düzenlenir.   

SCIENCE CUP

Science cup, Türkiye’nin de içinde yer aldığı uluslararası bir yarışmadır. Okulumuz her yıl yaratıcılık, araştırma (teori olarak) ve proje oluşturma alanında düzenlenen bu yarışmaya katılım sağlar.


Üniversiteler Mahallesi Ihsan Dogramaci Bulvari No:5 06800 ODTÜ - Çankaya / ANKARA

+90 312 210 1182 (PBX) FAX +90 312 210 1435 info@odtugvo.k12.tr

2019 ODTÜ Gelistirme Vakfi Okullari Designed by Activate

Yukarı.