Kayseri Okulları

10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜ PROGRAMI

 
 
Bizleri özgürlüğe kavuşturan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 83. yılında saygı ve özlemle andık.
 
7. sınıf öğrencilerimizden Anıl KAYA ve Esin Beril ŞAHİN’in sunumu eşliğinde gerçekleştirilen törenimiz, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Tören açılışında, Öğrenci Teknoloji Takımımız tarafından hazırlanan ‘’Yiğidim Aslanım’’ adlı video izlendi. Ardından İlkokul Müdürümüz Reyhan YİĞİT, günün anlam ve önemini belirten konuşmalarını yaptılar. Günün anlam ve önemini belirten öğrenci konuşmasını ise lise öğrencilerimizden Orhan SOYIŞIK yaptı. 3/A sınıfı öğrencileri ‘’Büyük Atatürk’e’’ adlı şiiri birlikte seslendirdiler. Ortaokul ve lise öğrencilerimizin katılımıyla ayrı kategorilerde gerçekleştirilen ‘’Ata’ya Mektup’’ yarışmasında birinci olan 9/A sınıfı öğrencilerimizden Sevimnur ERGİNLER’e; 8/A sınıfı öğrencilerimizden Eylül TAŞKESEN’e ödülleri Lise ve Ortaokul Müdürümüz Yonca MARAŞLI tarafından takdim edildi. İlkokullar arasında gerçekleştirilen resim yarışmasında ise 1. ve 2. sınıflar arasında birinci olan 2/A sınıfı öğrencilerinden Melek Yeşim SARIALAN’a ve 3/A sınıfı öğrencilerinden Defne MUCUK’a ödülleri İlkokul Müdürümüz Reyhan YİĞİT tarafından verildi.
 
Mektup yarışmasında birinci olan öğrencilerimiz ATATÜRK’e yazdıkları duygu dolu mektuplarını okudular. Ardından 8/A sınıfı öğrencilerimizin hazırladığı “Atatürk Oratoryosu”na 10/A sınıfından Dursun Eren AÇIKGÖZ ve 6/A sınıfından Deniz MISTIK türküleriyle eşlik ettiler. Anma programımız ‘’Nasıl Söylerim’’ adlı kapanış videomuzla son buldu. Tören sonunda öğrencilerimiz, getirdikleri çiçekleri Atatürk Büstü’ne bırakarak Atatürk’e olan saygı ve özlemlerini bir kez daha göstermiş oldular.
 
"Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir."
Mustafa Kemal ATATÜRK
 
 
 

Üniversiteler Mahallesi Ihsan Dogramaci Bulvari No:5 06800 ODTÜ - Çankaya / ANKARA

+90 312 210 1182 (PBX) • FAX +90 312 210 1435 • info@odtugvo.k12.tr

© 2019 ODTÜ Gelistirme Vakfi Okullari • Designed by Activate

Yukarı.