Kayseri Okulları

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI ETKİNLİKLERİ

“29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI”
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları kapsamında okulumuz öğrencileri “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı” temalı resim çalışmalarıyla bayram coşkusunu okulumuzun her bir köşesine taşıdılar. Öğrencilerimiz, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere miras bıraktığı bu özel günün heyacanını anlam dolu resimleriyle sergilediler.
 
 
“CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ”
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları kapsamında Cumhuriyet coşkusu tüm okulumuzda çeşitli etkinliklerle devam ediyor. İlkokul öğrencilerimiz, bando takımımız eşliğinde “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı”na yönelik hazırladıkları pankartları “Cumhuriyet Yürüyüşü”nde gururla sundular.
 
 
“CUMHURİYET KORİDORU”
Okulumuz koridorları, aydınlık geleceğimiz olan Cumhuriyet çocuklarımızın fikirlerinden ve yüreklerinden dökülen farklı farklı etkinliklerle süslenerek renklendi.
Bu coşku hiç bitmez; emanetin emin ellerde ATAM.
 
 
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI
Tam 98 yıldır
Cumhuriyeti görüyorum,
Yeniliğin ve değişimin her anında.
Cumhuriyeti görüyorum,
Karanlıkları aydınlatan fikirlerin ışığında…
Cumhuriyetimizin 98. yılı okulumuz tören alanında büyük bir coşku ile kutlandı.
5.Sınıf öğrencilerimizden Berra Arslan ve Berat Ceylan’ın sunumu eşliğindeki törenimiz saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. 8. sınıf öğrencilerimizden Elif CANSEVER, Psikolojik Danışmanımız Emre TÜRKASLAN, Ortaokul ve Lise Müdürümüz Yonca MARAŞLI günün anlamı ile ilgili konuşmalarını yaptılar. 4. Sınıf öğrencilerimizin “Atatürk ve Cumhuriyet” adlı şiirlerinin ardından 6. sınıf öğrencilerimiz İngilizce gösterilerini yaptılar. 7. Sınıf öğrencilerimizin “Cumhuriyeti Görüyorum” adlı gösterileri ve 8. sınıf öğrencilerimizden Fatma Nehir TÜRKER’in solo şarkısının ardından lise öğrencilerimiz “Zeybek Dansı” yaptılar. 5 ve 7. Sınıf öğrencilerimizin söylediği koro şarkılarla törenimiz sona erdi.
Atamızın “Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz." sözünden aldığımız güçle cumhuriyet ilelebet bizlere emanet…
 

Üniversiteler Mahallesi Ihsan Dogramaci Bulvari No:5 06800 ODTÜ - Çankaya / ANKARA

+90 312 210 1182 (PBX) • FAX +90 312 210 1435 • info@odtugvo.k12.tr

© 2019 ODTÜ Gelistirme Vakfi Okullari • Designed by Activate

Yukarı.