Kayseri Okulları

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA PROGRAMIMIZ

ODTÜ GV Kayseri Okulları olarak Atatürk ilke ve inkılaplarının ışığında ilerliyor, aydınlık gelecek için çabalıyoruz. Aydınlık geleceğimizin temel taşı olan Cumhuriyet ordusunu anlamak üzere bu 29 Ekim’de de Cumhuriyetimizin 99. yılını kutlamak ve Atamızı anmak için öğretmen, öğrenci ve velilerimizle bir araya geldik.
6.Sınıf öğrencilerimizden Bora GÜNER ve Melis SAĞLAMÖZ’ün sunumu eşliğindeki törenimiz, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri çerçevesinde düzenlediğimiz “Kalemimden Cumhuriyet” konulu metin yazma yarışmasında; yakan top, masa tenisi ve voleybol turnuvalarında; “Cumhuriyetten Günümüze Yenilikler” konulu “Grafik Tasarımı Yarışması”nda dereceye giren öğrencilerimize ödülleri verildi. “5. Sınıf öğrencilerimizden Ece ZEYTİN, İngilizce Öğretmenimiz Kaya Berker FİDANCI, İlkokul Müdürümüz Reyhan YİĞİT günün anlamı ile ilgili konuşmalarını yaptılar. 1. Sınıf öğrencilerimizin “Cumhuriyet” adlı şiirinin ardından 2 ve 4. sınıf öğrencilerimiz dans; 3. sınıf öğrencilerimiz de İngilizce gösterilerini yaptılar. Tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimizin büyük bir coşku ile eşlik ettikleri 5 ve 6. sınıf öğrencilerimizce hazırlanan koro şarkılarla törenimiz sona erdi.
Bu mutlu ve onurlu günde bilincimizle, yüreğimizle ve bütün benliğimizle ODTÜ GV Okulları çatısı altında Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün izinde; bugün, yarın ve daima Cumhuriyetin aydınlattığı yolda gururla Cumhuriyetimize sahip çıkacağız.
 
Cumhuriyet ve Atatürk”
Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri çerçevesinde ortaokul öğrencilerimiz, “Cumhuriyet ve Atatürk” konulu resim sergisi hazırlamışlardır. Öğrencilerimiz, resimleri aracılığıyla Atamıza olan sevgilerini ve cumhuriyetin önemini vurgulamışlardır.
 
Videoyu izlemek için tıklayınız.

Üniversiteler Mahallesi Ihsan Dogramaci Bulvari No:5 06800 ODTÜ - Çankaya / ANKARA

+90 312 210 1182 (PBX) • FAX +90 312 210 1435 • info@odtugvo.k12.tr

© 2019 ODTÜ Gelistirme Vakfi Okullari • Designed by Activate

Yukarı.