Etkinliklerimiz

Etkinliklerimiz

TÖRENLER

Bireysel gelişim özelliklerinin önemsendiği ve kendilerini gerçekleştirme fırsatlarının yaratıldığı ortamlarda, Atatürkçü düşünceyi özümsemiş, çağdaş yaşamın gerektirdiği bilgi, beceri ve değerlerle donatılmış bireyler  yetiştirmeyi amaç edinen okulumuzda; milli duyguları ön planda tutmak ve toplumsal değerlerimiz konusunda daha çok farkındalık yaratmak amacıyla öğrencilerimiz "Belirli Gün ve Haftalar"da gerçekleştirilen kutlama programlarında etkin bir şekilde görev almaktadırlar.

 

OKUMA GÜNLERİ   

1.sınıf öğrencilerimizin ilgi alanlarına göre belirledikleri konu çerçevesinde, okulda yazdıkları ve resimleyip tasarladıkları kitaplar velilerimizle paylaşılmaktadır.

ULUSAL VE ULUSLARARASI PROJE VE YARIŞMALAR 

İlkokul öğrencilerimiz, takım halinde çalışma becerilerini geliştirmek ve ortak projelerle sosyal deneyimler kazanmak amacıyla, ülke ve dünya çapında düzenlenen yaş seviyelerine uygun olan çeşitli proje ve yarışmalara katılmaktadırlar. Kazandıkları sosyal deneyimler ile öğrencilerimiz, yaşam boyu eğitimin gerekliliği olan birlikte yaşamayı, çatışmaları yönetmeyi ve farklı bakış açılarına saygı duymayı öğrenirler. 

 

ÜRÜN DOSYALARI PAYLAŞIM GÜNLERİ 

Ana, 1, 2,3 ve 4. sınıflarda, öğrencilerimiz yıl boyu gelişimlerini yansıttıkları ürünlerini "ürün dosyaları paylaşım günlerinde" arkadaşlarıyla paylaşmaktadırlar.

 

STEAM TURNUVASI 

Dünya’da STEAM (Science, Technology, Engineering,Art, Mathematics) adı ile yaygınlaşan eğitim yöntemi ile ihtiyaca yönelik çözüm üretmek amacıyla tüm 4. sınıf öğrencilerimiz ile geleneksel STEAM turnuvası yaparak öğrenme ortamlarını zenginleştirmekteyiz. 

 

MÜNAZARA TURNUVALARI

4.sınıf öğrencilerimizin katılımı ile her yıl belirlenen bir konu üzerinde zıt düşüncelerin karşılıklı olarak savunulmasına dayanan sınıf içi ve sınıflar arası "Münazara Turnuvaları" düzenlenir.

 

SABAH SPORU 

İlkokul öğrencilerimiz güne zinde ve eğlenceli başlamak ve sağlıklı aktif yaşam becerileri geliştirmek amacıyla Beden Eğitimi öğretmenleri eşliğinde, ilk derse başlamadan önce açık havada sabah sporu yapmaktadırlar.YAZAR ŞÖYLEŞİLERİ
 
Öğrencilerimizin yıl boyunca keyifle okuduğu kitapların yazarları ile buluştuğu "Yazar Söyleşileri" düzenlenmekte, her seviyede farklı yazarlarımız okulumuza davet edilmektedir. Kitap okumanın keyfi, ünlü yazarlarımızın öğrencilerimizle yaptığı söyleşilerde paylaşılmaktadır.

 

UZMAN KONUKLARLA SÖYLEŞİLER 
Tüm seviyelerde, ders kazanımları doğrultusunda uzman konuklarla söyleşiler planlanmaktadır. Bu söyleşilerin, öğrencilerimizin eğitsel, sosyal ve kültürel gelişimlerine katkı sağlamasına özen gösterilmektedir.

 

KİTAP ŞENLİĞİ 
Öğrencilerimiz, yıl boyunca okudukları kitaplarla ilgili bireysel ve grup olarak çeşitli ürünler hazırlamaktadır. Bu ürünlerle birlikte kendi yazdıkları öykü ve masalları, şiirleri oluşturdukları kitapçıkları "Okuma Şenliği" günlerinde arkadaşları ve velilerle paylaşmaktadır.

 

RADYO PROGRAMLARI 

Öğrencilerimiz hazırladıkları "Radyo Programı"nı anons yoluyla, haftada bir gün sunarak hem kendilerini ifade etme ve sosyal becerilerini geliştirme olanağı bulmakta, hem de keyifli dakikalar geçirmektedirler.

 

İNGİLİZCE DRAMA 
4. sınıf öğrencilerimiz ile sürdürülen drama çalışmaları sırasında, öğrencilerimiz oyunculuk yeteneklerini sergilerken aynı zamanda İngilizce dil becerilerini geliştirirler. İngilizce öğretmenlerimizin seçtiği oyun üzerinde yıl boyunca hazırlanan İngilizce Drama Grubu öğrencilerimiz sene sonunda oyunlarını sergilerler, oyunlarıyla Ankara içinde düzenlenen drama yarışmalarına katılırlar.

 

TÜRKÇE TİYATRO

Öğrencilerimiz tiyatro çalışmalarında  bedenlerini ve seslerini kullanma becerilerini geliştirip, eğlenceli bir atmosfer içinde rol oynamayı, taklit etmeyi, jest ve mimiklerini kullanmayı, yaratıcılıklarını geliştirmeyi, doğaçlama yapmayı, dans etmeyi, doğru ve etkili bir şekilde konuşmayı öğrenmektedir. Ayrıca masallarla, öykülerle; Türkiye ve dünya edebiyatından klasiklerle ilk tanışmalarını yaşayacaklardır.

 

SANAT GÜNLERİ 
Sanat Günleri; öğrencilerin yıl boyunca yapmış oldukları sanatsal ve kültürel faaliyetlerin sergilendiği bir platformdur.

Bu etkinlikte,

  • Sergiler
  • Konserler
  • Konuk söyleşileri
  • Atölye çalışmaları
  • Anlık performanslar (Sanat Sokağı)
  • Dans gösterileri
  • Tiyatrolar başlıkları altında yapılmaktadır.

OKULLAR ARASI MÜSABAKALAR 
Okulumuzda öğrencilerimizin eğitim süreçleri boyunca sporun getirdiği olumlu katkılardan faydalanmaları düşüncesi ile takım kontenjanları göz önünde bulundurularak okul takımları oluşturmakta, takımlarımızın okullar arası müsabakalara katılımları sağlamaktadır.

 

OKUL İÇİ TURNUVA VE YARIŞMALAR 
Öğrencilerimizin boş zamanlarını daha etkin kullanmalarına yardımcı olmak, sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak amacı ile turnuva ve yarışmalar düzenlemektedir.

 

ATATÜRK KOŞUSU 
Öğrencilerimiz, "29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Atatürk Haftası" etkinlikleri kapsamında Atatürk'e olan minnet ve bağlılıklarını düzenlediğimiz "Atatürk Koşusu" ile gerekleştirirler.

 

SPOR ŞENLİĞİ 
Okulumuzu ve ilimizi okullararası spor müsabakalarında temsil eden öğrencilerimiz ile okulumuzda yapılan tören ve kutlamalarda görev alan sporcu öğrencilerimizin bu özverili uğraşlarını ödüllendirmek amacı ile "Spor Şenliği" düzenlenmektedir.

 

ANA SINIFLARI YIL SONU GÖSTERİSİ 
Ana sınıfı öğrencilerimiz yıl içerisinde edindikleri bilgi ve becerilerini  her yıl Haziran ayında sundukları gösterileri ile velileriyle paylaşmaktadırlar.

 

AİLEMLE  ETKİNLİK GÜNÜ

Anasınıflarımızda velilerimizle öğrencilerimizi okul ortamında biraraya getirmek amacıyla dönemde bir kere  aile katılım etkinlikleri planlanır. Tüm zümrelerle işbirliği içinde yapılan planlama doğrultusunda  ailelerimiz çocukları ile  okul ortamını yaşama fırsatı bulurlar. 


ODTÜ GVO İZMİR OKULLARI: Güzelbahçe Yelki Mevki 2482. Sokak No:2 Güzelbahçe/İZMİR

0 850 532 1989 / info@odtugvo.k12.tr

2019 ODTÜ Gelistirme Vakfi Okullari Designed by Activate

Yukarı.