Denizli İl Eğitim Müdürlüğü Arge Birimi tarafından düzenlenen TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliği “1001 Bilim Masalları” 30 Eylül, 1-2 Ekim 2021 tarihlerinde yaklaşık 80 atölye ile gerçekleştirilmiştir.
ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel Denizli Okulları projeye hem sponsor olarak destek vermiş hem de “Sisler Ülkesinde Karlar Kraliçesi, Hologramlarla Bilimsel Sihir, Hayaller Legoyla Gerçek” isimli 3 faklı atölye ile ziyaretçilere bilimi masalın süzgecinden geçirerek aktarmıştır. Ayrıca 2,5 ve 9. sınıf öğrencileri ile ziyaretçi olarak katılım sağlamıştır. Bilimin hayatın her alanında olduğunu masalların renkli dünyası ile birleştirerek anlatan, projede emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunarız.