İK-İDES Programı

İLERİ DÜZEY EĞİTİM SINIFI PROGRAMI (İDES)

İK- İDES - İleri Düzey Eğitim Sınıfları: Akademik başarısı yüksek öğrencilerin üst düzey düşünme becerilerini geliştirmeyi hedefleyerek yaratıcılığı odağa alan hafta sonu programıdır. 7 ve 8. sınıf öğrencilerine yönelik Fen Bilimleri, Türkçe ve Matematik derslerini kapsar. 

Programa katılım koşulları: 6. sınıfın sonunda tüm derslerden yıl sonu ağırlıklı ortalaması 85 ve üzerinde olan öğrencilerimiz aşağıda yer alan koşullardan birini sağlaması durumunda programa davet edilir.

1. Koşul: 6. sınıf Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri derslerinin her birinin ayrı ayrı yıl sonu yazılı ortalamalarının 85 ve üzerinde olması,

2. Koşul: 6. Sınıf Türkçe dersi yıl sonu yazılı ortalaması 80 ve üzerinde iken, Matematik ve Fen Bilimleri derslerinin ayrı ayrı yıl sonu yazılı ortalamalarının en az 85 ve iki dersin yazılılarının ortalamasının en az 90 olması,

Program değerlendirme süreci: Programa katılan öğrencilerin başarıları her dersten dönemde 2 kez yapılan değerlendirme ile takip edilir. Sonuçlar dört düzeyde değerlendirilir.

0-29 puan : Temel düzey

30-59 puan : Orta düzey

60-79 puan : Üst düzey

80-100 puan : İleri düzey

 

Programa devam etme koşulları: Öğrencilerin programa düzenli olarak katılmaları önemlidir. İK-İDES öğrencisi mazeretli ya da mazeretsiz dönemde en fazla 3 kez devamsızlık yapabilir. 

Öğrencilerin programa devam edebilmeleri için;

· Yıl sonunda Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri derslerinin ortalamasının 85 ve üzerinde olması,

· Yıl sonu ağırlıklı ortalamalarının (tüm derslerden) 85 ve üzerinde olması,

· Yıl sonunda İK-İDES değerlendirmelerinin ortalamasının “Üst ve İleri” düzeyde olması gerekmektedir

 

 

 


Üniversiteler Mahallesi Ihsan Dogramaci Bulvari No:5 06800 ODTÜ - Çankaya / ANKARA

+90 312 210 1182 (PBX) FAX +90 312 210 1435 info@odtugvo.k12.tr

2019 ODTÜ Gelistirme Vakfi Okullari Designed by Activate

Yukarı.