Etkinliklerimiz

Etkinliklerimiz

TÖRENLER

Bireysel gelişim özelliklerinin önemsendiği ve kendilerini gerçekleştirme fırsatlarının yaratıldığı ortamlarda, Atatürkçü düşünceyi özümsemiş, çağdaş yaşamın gerektirdiği bilgi, beceri ve değerlerle donatılmış bireyler  yetiştirmeyi amaç edinen okulumuzda; milli duyguları ön planda tutmak ve toplumsal değerlerimiz konusunda daha çok farkındalık yaratmak amacıyla öğrencilerimiz  "Belirli Gün ve Haftalar"da gerçekleştirilen kutlama programlarında etkin bir şekilde görev almaktadırlar.

 

UZMAN KONUKLARLA SÖYLEŞİLER 

Tüm seviyelerde, ders kazanımları doğrultusunda uzman konuklarla söyleşiler planlanmaktadır. Bu söyleşilerin, öğrencilerimizin eğitsel, sosyal ve kültürel gelişimlerine katkı sağlamasına özen gösterilmektedir.

 

SANAT GÜNLERİ 

Sanat Günleri; öğrencilerin yıl boyunca yapmış oldukları sanatsal ve kültürel faaliyetlerin sergilendiği bir platformdur.

Bu etkinlikte,

  • Sergiler
  • Konserler
  • Konuk söyleşileri
  • Atölye çalışmaları
  • Anlık performanslar (Sanat Sokağı)
  • Dans gösterileri
  • Tiyatrolar başlıkları altında yapılmaktadır.

 

 

SPOR ŞENLİĞİ 

Okulumuzu ve ilimizi okullararası spor müsabakalarında temsil eden öğrencilerimiz ile okulumuzda yapılan tören ve kutlamalarda görev alan sporcu öğrencilerimizin bu özverili uğraşlarını ödüllendirmek amacı ile "Spor Şenliği" düzenlenmektedir.

ANA SINIFLARI YIL SONU GÖSTERİSİ 

Ana sınıfı öğrencilerimiz yıl içerisinde edindikleri bilgi ve becerilerini  her yıl Haziran ayında sundukları gösterileri ile velileriyle paylaşmaktadırlar.

AİLEMLE  ETKİNLİK GÜNÜ

Anasınıflarımızda velilerimizle öğrencilerimizi okul ortamında biraraya getirmek amacıyla dönemde bir kere  aile katılım etkinlikleri planlanır. Tüm zümrelerle işbirliği içinde yapılan planlama doğrultusunda  ailelerimiz çocukları ile  okul ortamını yaşama fırsatı bulurlar. 

OKUL DIŞARIDA GÜNÜ

Öğrenmeyi açık havaya taşıyan "Okul Dışarıda Günü" açık havada oynamayı ve öğrenmeyi kutlamak ve ilham olmak için yapılan küresel bir etkinliktir. Tüm seviyelerde, Mayıs ayının 3.haftası öğrencilerimizin katılımı ile açık hava etkinlikleri gerçekleştirilir.

DÜNYA SPOR GÜNÜ 

UNESCO tarafında 2013 Yılında ilan edilen 6 Nisan Uluslararası Spor Günü okulumuzda her sene yapılan çeşitli etkinliklerle kutlanır. Bu etkinlik  ile okulumuz öğrencilerinin spor ve sağlık arasındaki ilişkiyi kurmasını, spor yapmanın eğlenceli ve öğretici olduğunu ve mezun olurken de spor yapmanın bir gereklilik ve hayat tarzına dönüşmesi gerektiğini hedeflemektedir.

EKO OKUL ŞENLİK HAFTASI

Türkiye'nin ilk EKO-OKUL bayrağına sahip olan ve bu sorumlulukla yoluna devam eden okulumuzda "EKO OKUL Şenlik Haftas"ı her sene Mayıs Ayı içinde kutlanır. Bu doğrultuda tüm seviyelerde öğrencilerimiz planlanan çeşitli etkinliklere katılarak EKO-OKUL haftasını kutlarlar.

SATRANÇ TURNUVASI

Ana sınıfı  öğrencilerimizden satranç oyununa ilgisi olan öğrencilerimiz arasında her yıl Satranç Turnuvası düzenlenir. Dereceye giren öğrencilerimiz okul satranç takımına davet edilir. 

 


Üniversiteler Mahallesi Ihsan Dogramaci Bulvari No:5 06800 ODTÜ - Çankaya / ANKARA

+90 312 210 1182 (PBX) FAX +90 312 210 1435 info@odtugvo.k12.tr

2019 ODTÜ Gelistirme Vakfi Okullari Designed by Activate

Yukarı.